Jacht turystyczno-wędkarski Karaś 450

Strona główna

Kontakt

Linki

Nowa konstrukcja zaprojektowana dla wędkarzy i turystów motorowadnych, którzy nie chcą pływać w ślizgu i wydawać majątku na paliwa.

Jako napęd przewidziano silnik o mocy 2-4 KM lub, alternatywnie, silnik elektryczny + akumulatory i baterie słoneczne. Silnik mocowany jest na słałej desce pawężowej.

Jachcik przeznaczony jest do pływań turystycznych lub wędkarstwa dla 2-3 osób. W wygodnej, przestronnej kabinie znajdują się dwie stałe pełnowymiarowe koje, niewielka szafka kambuzowa oraz mnóstwo miejsca na bagaże w jaskółkach burtowych, bakistach podkojowych oraz ogromnej szufladzie wyciąganej spod kokpitu.

Istnieje możliwość wygospodarowania trzeciego miejsca sypialnego przy wypełnieniu przestrzeni między kojami.

Na dziobie znajduje się ogromna komora kotwiczna, która może pełnić rolę minikokpitu (ważne dla wędkarzy - nie przeszkadzają sobie). Na rufie - duży wygodny kokpit, w którym znajdują się siedziska dla załogi, achterpik mogący pomieścić nawet silnik oraz bakista, w której istnieje możliwość zainstalowania toalety chemicznej.

Komunikacja z rufy na dziób odbywa się po dachu z powierzchniami przeciwślizgowymi lub przez kabinę i duży luk dziobowy.

Jachcik ma bardzo małe zanurzenie, pozwalające dobijać do każdego brzegu.

Na dnie znajdują się trzy kile poprawiające stateczność kursową. Nie zwiększają one zanurzenia jachtu. Dodatkową korzyścią z takiego rozwiązania jest możliwość ustawienia jednostki na każdej płaskiej powierzchni bez konieczności używania kobyłek i transport jachtu na wózkach z płaską skrzynią za samochodem dowolnego typu.

 

Mała łódź na dużą rybę!